საქართველოს ფინანსური ბაზრების ხაზინების ასოციაცია, საქართველოს ეროვნული ბანკის და კომპანია ბლუმბერგის მონაწილეობით, 2022 წლის 5 მაისს, ხუთშაბათს 16 საათზე ატარებს შეხვედრას თემაზე „სავალუტო რისკის მართვის საკითხები“. შეხვედრა ჩატარდება დისტანციურად.
შეხვედრაზე წარდგენილი იქნება სავალუტო რისკების მართვის საკითხებზე საქართველოს ეროვნული ბანკის და კომპანია ბლუმბერგის პრეზენტაცია, ასევე რამდენიმე წამყვანი ბანკი წარადგენს სავალუტო ჰეჯირების საკუთარ პროდუქტებს.
შეხვედრაში მონაწილეობის მსურველები უნდა დარეგისტრირდნენ კომპანია ბლუმბერგის https://www.bloomberg.com/event-registration/?sid=884984 ბმულის მეშვეობით 4 მაისის დღის ბოლომდე. რეგისტრაციის შედეგად მონაწილე მიიღებს დისტანციური შეხვედრის ბმულს.

02/05/2022 | Meeting with Financial Market Participants on FX Risk Management Issues
Georgian Financial Markets Treasuries Association, with the National Bank of Georgia and the Bloomberg, will hold a workshop on "FX Risk Management Issues" on Friday, May 5, 2022, at 16:00. The meeting will be held remotely.
At the meeting will be presented the presentation of the National Bank of Georgia and the Bloomberg on foreign exchange risk management issues, as well as several leading banks will present their own foreign exchange hedging products.
For attendance applicant must register at the link https://www.bloomberg.com/event-registration/?sid=884984, by end of May 4. Upon registration, the participant will receive a link for remote meeting. Meeting will be in Georgian, Bloomberg will present in English.