25/05/2022 | საქართველოს ფინანსური ბაზრების ხაზინების ასოციაციის ორგანიზებით სავალუტო რისკების ჰეჯირების საკითხებზე შეხვედრა გაიმართა
საქართველოს ფინანსური ბაზრების ხაზინების ასოციაციამ, საქართველოს ეროვნული ბანკისა და კომპანია ბლუმბერგის მონაწილეობით, 2022 წლის 5 მაისს გამართა შეხვედრა თემაზე „სავალუტო რისკის მართვის საკითხები“.
შეხვედრაში მონაწილეობას იღებდნენ საქართველოს კორპორატიული სექტორის წარმომადგენლები ასევე სავალუტო რისკის მართვის საკითხებით დაინტერესებული იმპორტიორი კომპანიები.
შეხვედრაზე წარდგენილი იყო სავალუტო რისკების მართვის საკითხებზე საქართველოს ეროვნული ბანკის და კომპანია ბლუმბერგის პრეზენტაცია, ასევე რამდენიმე წამყვანი ბანკის ხაზინების წარმომადგენლებმა წარადგინეს საკუთარი სავალუტო ჰეჯირების  პროდუქტები.
შეხვედრაზე წარმოდგენილი პრეზენტაციის ჩანაწერი იხილეთ ქვემოთ:
სავალუტო ჰეჯირების ინსტრუმენტები ბლუმბერგის სისტემაში - იგორ ლევინი
სავალუტო რისკები მართვა - არჩილ მესტვირიშვილი, საქართველოს ეროვნული ბანკის ვიცე-პრეზიდენტი
სავალუტო რისკების მართვის ფინანსური პროდუქტები - პაატა მახარაძე, თიბისი ბანკი, სახაზინო სამსახური
სავალუტო რისკების მართვის ფინანსური პროდუქტები -კახა დავითაია, საქართველოს ბანკი, სახაზინო სამსახური

The Georgian Financial Treasury Association, with the participation of the National Bank of Georgia and the company Bloomberg, held a meeting on May 5, 2022 on the "FX Risk Management Issues".
The meeting was attended by representatives of the Georgian corporate sector as well as import companies interested in foreign exchange risk management.
The presentation of the National Bank of Georgia and the company Bloomberg on currency risk management issues was presented at the meeting, as well as the representatives of the treasury departments of several leading banks presented their own currency hedging products.