საერთაშორისო იურიდიულ კომპანია White & Case LLP-თან თანამშრომლობით და USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის პროგრამის მხარდაჭერით 20-25 სექტემბერს დერივატივებისა და მათთან დაკავშირებული სამართლებრივი დოკუმენტაციის შესახებ სასწავლო კურსის მეორე ეტაპი გაიმართა.
ტრენინგების სერია 6 სექტემბერს დერივატივებთან დაკავშირებული ზოგადი საბაზისო საკითხების განხილვით დაიწყო და მასში მონაწილეობას ადგილობრივი ფინანსური ორგანიზაციების, კორპორატიული სექტორის, იურიდიული და საკონსულტაციო მომსახურების კომპანიების, საქართველოს ეროვნული ბანკისა და საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს წარმომადგენლები იღებენ.
სემინარებს დარგის გამოცდილი ექსპერტები Ian Cuillerier და Rick Grove უძღვებიან.
სასწავლო კურსის შედეგად მონაწილეები მიიღებენ სიღრმისეულ ცოდნას დერივატივების ბაზრის, ISDA-ს ჩარჩო ხელშეკრულების სტრუქტურის და მარეგულირებელი სამართლებრივი ჩარჩოს შესახებ, რაც მათ დერივატიული გარიგებების თავდაჯერებულად დადებასა და მათთან დაკავშირებული მოლაპარაკებების და რისკების ეფექტურ მართვაში დაეხმარება. ეს, თავის მხრივ, ძლიერ კონკურენტულ და რეგულირებად გარემოში ფინანსური მაჩვენებლების გაუმჯობესებას უზრუნველყოფს.
გვსურს, განსაკუთრებული მადლობა გადავუხადოთ მონაწილეებს ტრენინგებში მონაწილეობისა და აქტიური ჩართულობისთვის.
სასწავლო კურსის შემაჯამებელი ონლაინ სესია 23 ოქტომბრის კვირაში გაიმართება, სადაც მონაწილეებს შესაძლებლობა ექნებათ ექსპერტებისგან დამატებით მიიღონ პასუხები კითხვებზე, რომლებიც ტრენინგების პირველი ორი ეტაპის შემდგომ გაუჩნდათ.

The Second part of the training course on derivatives and ISDA documentation was held on September 20-25 in collaboration with the international law firm White & Case LLP and with the support of the USAID Economic Governance program.
The training sessions kicked-off on September 6, with the active participation of representatives from local financial institutions, the corporate sector, Law firms and financial consulting companies, the National Bank of Georgia, and the Ministry of Finance of Georgia.
Seminars have been led by seasoned industry experts Ian Cuillerier and Rick Grove.
This training course will provide participants with in-depth knowledge about the derivatives market, the structure of the ISDA master agreement, and the regulatory framework. This knowledge will enable them to confidently engage in derivatives’ transactions and effectively manage negotiations and associated risks. Ultimately, this will lead to improved financial performance in a highly competitive and regulated environment.
We want to extend our sincere gratitude to all the participants for their active engagement and participation throughout the training sessions.
The final part of the training course is scheduled for the week of October 23. During this stage, participants will have the opportunity to seek additional clarifications from experts on any questions that may have arisen during the first two stages of the course.