18/07/2023 | საქართველოს ფინანსური ბაზრების ხაზინების ასოციაციამ ორგანიზაციული განვითარების უზრუნველყოფისთვის თანამშრომლობა შვეიცარიელ კონსულტანტებთან დაიწყო
USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის პროგრამის საგრანტო აქტივობის ფარგლებში საქართველოს ფინანსური ბაზრების ხაზინების ასოციაციამ ორგანიზაციული განვითარებისთვის თანამშრომლობა შვეიცარიელ კონსულტანტ ბრუნო ლანგფრიცსა და მარსელ ციმერმანთან დაიწყო.
აღნიშნული თანამშრომლობა ასოციაციის ორგანიზაციული სტრუქტურის და მმართველობის პროცესის გაუმჯობესებას, წევრთა რაოდენობის გაფართოებას და საერთაშორისო პარტნიორებთან თანამშრომლობის გაძლიერებას ისახავს მიზნად.
შვეიცარიელ კონსულტანტებს და ასოციაციას შორის პირისპირ შეხვედრები 3 - 7  ივლისს GFMTA-ის წევრი ფინანსური ინსტიტუტების, საქართველოს ეროვნული ბანკისა და USAID-ის ეკონომიკური მმართველობის პროგრამის წარმომადგენლების მონაწილეობით გაიმართა.
მისიის ფარგლებში, კონსულტანტები იმუშავებენ საერთაშორისო ფინანსური ინსტიტუტების საუკეთესო გამოცდილებების გაზიარებასა და ახალი საგანმანათლებლო პროგრამებისა და ტრენინგების დანერგვაზე, რაც ფინანსური ბაზრის წარმომადგენლების ცნობიერების ამაღლებასა და ასოციაციის ფინანსურ დამოუკიდებლობას უზრუნველყოფს.
გარდა ამისა, კონსულტანტები მონაწილეობას მიიღებენ GFMTA-ის წევრი კომერციული ბანკების მიერ გლობალური სავალუტო კოდექსის მიერთების პროცესში. საერთაშორისოდ აღიარებული სტანდარტების დაცვა, თავის მხრივ, ხელს შეუწყობს ძლიერი, სამართლიანი და გამჭვირვალე სავალუტი ბაზრის ფუნქციონირებას.

18/07/2023 | Georgian Financial Markets Treasuries Association has initiated a collaboration with Swiss consultants for the organizational development
Within the framework of the USAID Economic Governance Program grant activity Georgian Financial Markets Treasuries Association has initiated a collaboration with Swiss consultants Bruno Langfritz and Marcel Zimmermann for the organisational development.
This collaboration aims to improve organizational structure and governance process, enhance membership of the association and strengthen partnerships with international counterparts.
Face-to-face meetings between Swiss consultants and the association were held from July 3rd to July 7th with the participation of representatives of GFMTA member financial institutions, the National Bank of Georgia and the USAID Economic Governance Program.
As part of the mission, consultants will work on sharing best practices of the international financial institutions (IFIs) and introducing new educational programs and trainings, that will contribute to the improvement of financial markets' representatives' literacy and foster the financial independence of the association.